• info@rehbermaras.com
  • 0 505 9391646

HABER DETAYI

10 Şubat 2021 16:41

Fiber İnternet

Fiber İnternet

Fiber internet sağlayıcısı, yeni nesil kablo olarak adlandırılan fiber optik kablo aracılığı ile erişim sağlarken kablonet internet sağlayıcısı için alt yapı oluşturmaktadır. Fiber teknolojisinde, telefon kabloları kullanılmaz. Yeni teknoloji ile fiber optik kablolar kullanılmaktadır. Fiber optik kablolar, plastik tel yada camlardan oluşmaktadır. Bu kablolar ışık sinyalleri aracılığı ile veri alışverişi gerçekleştirir. Fiber internet ile tüm internet kullanıcılarına oldukça yüksek hız ve kalitede hizmet sağlanmaktadır. Sizlerde kesintisiz, hızlı ve sorunsuz bir internet keyfi yaşamak isterseniz, kablonet ayrıcalığı ile fiber alt yapılı internet hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Fiber İnternetin en önemli özelliği, yüksek bant genişliğini yüz megabayta kadar ulaştırarak, kullanıcılarına  paket özelliği olarak geniş kapasitede erişim sunmasıdır. Bir çok avantaja sahip fiber internet paketleri, internetin yüksek standartlarda kullanılmasına olanak tanınmaktadır.

Fiber İnternet Avantajları

Fiber internetin hızının yüksek seviyelerde olması, fiber optik kabloların özelliği sayesinde gerçekleşmektedir. Tüm Dünya üzerinde en yüksek hız olarak nitelendirilen fiber internet, kablonet internet sağlayıcılarına oldukça avantaj sağlamaktadır. Fiber optik kablolar, veri akışını ışık sinyalleri ile yaptıklarından dolayı ışık hızı ile internet olarak bilinmektedir. Fiber internette, internetin bu denli hızlı olması sanal platformu yoğun olarak kullanan her kesim için yarar sağlamaktadır. Kullanıcılar istedikleri çalışmaları kısa sürede sorunsuz bir internet ağıyla gerçekleştirme imkanına sahip olurlar. Bununla birlikte, internet ağı üzerinden her hangi bir veri yüklenirken yükleme işlemi kısa sürede tamamlanmaktadır.

Yapı itibariyle fiber optik kablolarla sağlanan internet, ışık hızıyla olduğundan verilerin aktarılmasında sınır olmamakla birlikte kullanıcılara sağlanan paketlerde bazı sınırlar koyulmaktadır. Fiber internet için kullanıcılarına sağlamış olduğu paket dahilinde en yüksek erişim hızı 100 Mbps olmaktadır. Fiber internet, kullanıcılarına yüksek hız ile birlikte kesintisiz interneti sunmaktadır. Özellikle iş hayatında tüm çalışmaların sanal platformda yapılması, internetin kesintisiz ve hızlı olmasına duyulan ihtiyacı arttırmaktadır.

Fiber internet ağının sahip olduğu altyapı kablonet özelliği ile güvenli hizmet verirken kullanıcıların ayrıca bir telefon hattı kullanmalarına gerek yoktur. Fiber optik kablolar çevreye karşı hassas kablolar olmaktadır. Teknolojinin sürekli gelişmesi ile gündemde olan ve gelecekte de fiber kablonun özünü oluşturan ışık teknolojisinin daha çok hakim olacağı öngörülmektedir. Uydunet internetin ekonomik açıdan uygun paketleri, fiber internete dayalı olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Kablonet hakkında daha detaylı bilgi almak ve size uygun paketlerimizden şimdi faydalanmaya başlamak için bize ulaşabilirsiniz.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hemen Ara