• info@rehbermaras.com
  • 0 505 9391646
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,670 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Veli KORKMAZ
  • ADRES: Suluyayla Köyü Eyvazlı Mahallesi No:1/1 Onikişubat KAHRAMANMARAŞ
  • TELEFON: 0537 715 31 79
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ KAHRAMANMARAŞ

FİRMA HAKKINDA

Dernek yönetimi, üyelerimiz ve gönüllü çalışanlarımızla derneğimizin kurulduğu 2013 Eylül ayından itibaren Kahramanmaraş ilinin merkez ilçelerine bağlı mahalle ve köylerdeki öksüz ve yetim çocuklardan eğitim çağında olanları tespit etmeye çalıştık.

Bu tespit sırasında bizlerden yardımını esirgemeyen mahalle ve köy muhtarları, okul idarecileri ve köy imamlarına teşekkür ediyoruz. Bu kapsamda tespit ettiğimiz öksüz, yetim ve ihtiyaç sahibi 100 civarında öğrenciye hali hazırda eğitim, burs ve giyim yardımı yapmaya devam ediyoruz.

İlköğretim boyunca bu öğrenciler devlet tarafında parasız yatılı okullarda bir şekilde barındırılmakta ve eğitimlerine devam etmeleri sağlanmaktadır. Ancak ilköğretimi tamamlayan bu öğrenciler eğer elinden bir tutan olmamışsa bulundukları yaş ve çağ gereği başta kendileri olmak üzere çevresine zarar veren ve eğitimden uzaklaşan birer kişilik haline gelmektedirler.

Biz dernek olarak tespit ettiğimiz yetim öğrencilerimizi eğitim, burs ve giyim yardımı yapıp kendi hallerine bırakmıyoruz. Eğitim çağının başından itibaren maddi ve manevi yönden destekleyerek, öğrencilerimize eğitimini tamamlayıp bir iş sahibi olmaları hususunda önderlik yapmaktayız.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hemen Ara