banner39

banner40

banner34

Malatya Belediyesi, Orduzu Tabiat Parkı’na Talipli Oldu

29 Nisan 2013 Pazartesi 17:00

Orduzu Tabiat Parkı’na talipli olduklarını açıklayan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kernek Bölgesinin Malatya’nın en güzide merkezlerinden birisi olacağını söyledi.Belediye Başkanı Ahmet Çakır beraberinde Başkan Yardımcısı Hasan...

Malatya Belediyesi, Orduzu Tabiat Parkı’na Talipli Oldu
Orduzu Tabiat Parkı’na talipli olduklarını açıklayan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kernek Bölgesinin Malatya’nın en güzide merkezlerinden birisi olacağını söyledi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır beraberinde Başkan Yardımcısı Hasan Atay, Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz ve bazı daire müdürleriyle birlikte Kernek Meydanı’nda yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Kernek Meydanı’nın son yıllarda eski haliyle özelliğini kaybettiğini belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kernek’i yeniden Malatya’nın en güzide yerlerinden biri haline getireceklerini söyledi.

Kernek’te çok değişik, otantik bir yapının oluşacağını vurgulayan Başkan Çakır, “Çok büyük bir şelale ve yel değirmeni olacak. Büyük havuzlar, yeşil alanlar, çocuk oyun parkları, meydan ve kafeterya olacak. Kernek Meydanı üstten geçmekte olan 50 metrelik yolumuza kadar devam edecek. Tepeye bir seyir kulesi yapacağız. Şelalemiz 10 metre yüksekliğinde olacak. Yapacağımız proje sayesinde müze ve kütüphanemize ilgi de artacak. Burada çok ciddi alt yapı çalışması yaptık. 3 noktada sondaj çalışması gerçekleştirdik. Burası Malatya’nın en güzel mekanlarından biri olacak” dedi.

Malatyalıların rahat nefes alacağı, ailesi ve misafirleriyle birlikte keyifli vakit geçireceği mekanların sayını artırmayı amaçladıklarını vurgulayan Başkan Çakır, “Orman ve Su İşleri Bakanlığı bünyesinde bulunan Orduzu Tabiat Parkını istedik. Bakanlığımız buraya 6 milyon lira harcadı. Biz de kalan projesini tamamlamak üzere yaklaşık 7-8 milyon lira harcayacağız. Tecde’de bir alanımız var. Burayı piknik alanına dönüştürmek için çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde bilgi verdi.

Anahtar Kelimeler
banner37

Yorum Gönder

@name x